22. Festiwal Szekspirowski

10 dni/ artyści z 7 krajów

27 Lipca – 5 Sierpnia

22. Festiwal Szekspirowski

NURT GŁÓWNY

Spektakl

WKURZONE NA SZEKSPIRA

Czarna Sala

1

Sierpnia
18:00 | 20:00
Teatr Bagatela, Kraków, Polska

Szukając Romea

Czas trwania: 60 min.

Przedstawienie dyplomowe Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych wg Williama Szekspira i Marcina Wojciechowskiego.

Każdy z siedmiu bohaterów spektaklu powstałego z inspiracji tragedią Szekspira marzy o roli Romea. Wychodząc od sytuacji przesłuchania, grupa performerów zmierzy się z szekspirowskimi scenariuszami, wypróbowując ich emancypacyjny potencjał. Łącząc pracę badawczą, psychoterapię integracyjną przy keybordzie, kulturystkę i melorecytacje, aktorzy wyruszą na poszukiwania nieoczywistych i odrzuconych portretów słynnego teatralnego kochanka.

Dyplomowy spektakl Klaudii Hartung-Wójciak wykorzystuje zwłaszcza bogactwo pozasłownych środków scenicznej ekspresji, przede wszystkim muzykę i ruch. Usłyszymy kompozycje Claudia Monteverdiego i Sergiusza Prokofiewa – w scenie balu do taktów zaczerpniętych z jego baletu doczekamy się też Julii. Hank Williams przeniesie nas na Dziki Zachód, przypominając, że Romeo był także wyjętym spod prawa. W przedstawieniu nie zabraknie ironicznego podejścia do utrwalonych w zbiorowej wyobraźni portretów scenicznego bohatera, jak i autoironicznego dystansu aktorów do samych siebie.

„Klaudia Hartung-Wójciak w Szukając Romea każe wyjść na scenę siódemce bohaterów o tym samym imieniu, ale w różnym wieku. Aktorzy i amatorzy, artyści i kulturyści mówią monologi z tragedii albo prywatne historie miłosne, dekonstruują sytuacje z Szekspira, daremnie wyczekują Julii. To sceniczny jam z użyciem szekspirowskich i teatralnych sampli. Zniknięcie bohaterów, węzła tragiczne powoduje także  atrofię autora.  Nie Szekspir jest już potrzebny do wypowiedzenia historii miłości a jego echo, odprysk pamięci o sztuce.” – Łukasz Drewniak w podsumowaniu szekspirowskiego sezonu 2017/2018.


  • Twórcy
  • Obsada

Reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak

Scenariusz: Klaudia Hartung-Wójciak i Marcin Wojciechowski

Dramaturgia i reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak

Kostiumy: Marcin Wojciechowski

Opracowanie muzyczne: Kamil Tuszyński

Przygotowanie wokalne: Anna Branny

Kierownik muzyczny: Artur Sędzielarz

Reżyseria świateł: Antek Grałek

Inspicjent/sufler: Magda Gródek i Monika Handzlik

Premiera: 14.04.2018

Romeowie: Piotr Różański, Maciej Sajur, Mateusz Górski, Robert Nemś, Kamil Tuszyński, Tomasz Wesołowski, Marcin Wojciechowski

Julie: Małgorzata Biela, Weronika Łukszewska, Sebastian Grygo

Bilety od

30zł


KUP BILET
http://22.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2018/05/fs22-zaslepka.jpg

Reżyser

Klaudia
Hartung-Wójciak


Znajdź nas

Więcej o Festiwalu