22. Festiwal Szekspirowski

10 dni/ artyści z 7 krajów

27 Lipca – 5 Sierpnia

22. Festiwal Szekspirowski

NURT GŁÓWNY

Spektakl

Scena Kameralna | Sopot

28

Lipca
18:00 | 21:00
Grupa La Fiesta del Viejo, Argentyna

La Fiesta del Viejo

Czas trwania: 90 min.

Stary człowiek świętuje swoje urodziny i postanowił obejść je uroczyście. Czy można celebrować je lepiej niż we własnym, pobliskim klubie, z przyjaciółmi i całą, kochającą rodziną? Podczas toastu ogłosi swoje decyzje dotyczące przekazania córkom spadku. Nie może doczekać się tej niespodzianki, wyrazu ich uczuć i reakcji na taki bezmiar miłości. Stary człowiek świętuje swoje urodziny i wszyscy zostają zaproszeni by celebrować wraz z nim.

Reżyser o swoim dziele: Królestwo naszego Leara nie powstało przed wiekami, lecz jest osadzone w teraźniejszości i obejmuje teren pobliskiego klubu, w którym odbywa się rodzinna uroczystość. Wszystkie spory do których dochodzi, związane są z rzeczowymi i symbolicznymi elementami tego miejsca: dziedzictwo i walory klubu, jak również relacje i kłótnie rodzinne.

Media o spektaklu:

„La Fiesta del viejo stanowi dla widza niezwykle urzekające, zmysłowe doświadczenie. Talent Ferrer’a, precyzja, synchronizacja między aktorami, wraz z jego umiejętnością do osiągnięcia cielesnego i uczuciowego crescendo spektaklu, są kluczem do uzyskania wstrząsającego, apokaliptycznego zakończenia, które pozostawia publiczność w oszołomieniu”. – New York Times – Susan Berardini

„NIE DO PRZEGAPIENIA. Rodzinny stół może być polem bitwy, przy którym każdy odkrywa swoją prawdę.”. Pagína 12 / Cecilia Hopkins


  • Twórcy
  • Obsada

Tekst, dramaturgia i reżyseria: Fernando Ferrer

Asystent reżysera: Marisol Scagni

Produkcja: Laura Quevedo

Kostiumy: Marina Claypole, Peta Moreno

Scenografia i zdjęcia: Romina Giorno

Muzyka i wykonanie: Stine Helkjær Engen

Światła: Sebastián Francia

Efekty specjalne: Guillermo Toledo

Projekt graficzny: Juan Francisco Reato

Produkcja: Fernando Ferrer, Ezequiel Gelbaum, Clarisa Hernandez, Julian Smud

Asystent produkcji: Male Devoto

Menedżment: Débora Staiff – Indigo Producciones SRL

Moyra Agrelo, Agustina Benedettelli, Julieta Cayetina, Demián Gallitelli, Ezequiel Gelbaum, Clarisa Hernandez, Gonzalo Ruiz, Julian Smud, Ezequiel Tronconi, Abian Vainstein.

Bilety od

45zł


KUP BILET
http://22.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2018/05/fs22-zaslepka.jpg

Reżyser

Fernando
Ferrer


Znajdź nas

Więcej o Festiwalu