Festiwal Szekspirowski

Najciekawsze europejskie spektakle

27 lipca – 5 sierpnia
Czym jest

Festiwal Szekspirowski

Spektakle, koncerty, warsztaty, spotkania z artystami, seminaria. Scena OFF: monodramy, teatr uliczny, performance, happeningi

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy – Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense – co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata. W poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć takie gwiazdy jak Luk Perceval, László Bocsárdi, Elizabeth LeCompte, Robert Sturua, Silviu Purcarete, Edward Hall, Giuseppe Dipasquale i wielu innych. Mieliśmy także okazję zobaczyć interpretacje sztuk Szekspira zrealizowane przez teatry m.in. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Łotwy, Kuby, Danii, Włoch, Białorusi, Węgier, Armenii, Islandii, Izraela, Iranu, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Szwecji, Macedonii, Czech, Rumunii czy Zimbabwe.

Podczas 22. edycji festiwalu również nie zabraknie wielkich nazwisk i wybitnych szekspirowskich realizacji. Zobaczymy spektakle m.in.: z Iranu, Argentyny, Niemiec, Czech, Włoch i Polski.

Spektaklom jak co roku towarzyszą warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte i seminaria czyli działania Letniej Akademii Szekspirowskiej. Bogaty będzie też tegoroczny nurt SzekspirOFF, po raz trzeci w formule konkursowej.


Nurt

SzekspirOFF

SzekspirOFF, nurt towarzyszący 22. edycji Festiwalu Szekspirowskiego, już po raz trzeci ma charakter konkursowy. Trwa nabór spektakli. Szczegóły podamy już niebawem.
Więcej
Konkurs

Złoty Yorick

Konkurs na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych dziełami Williama Szekspira. Zobacz historię Konkursu o Złotego Yoricka!
Więcej
Letnia Akademia Szekspirowska

Edukacja

Miejsce spotkań i wymiany myśli z twórcami oraz artystami Festiwalu Szekspirowskiego. Różnorodny program działań edukacyjnych w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej

Poprzednie edycje

Archiwum

Tu znajdziesz szczegółowe informacje na temat poprzednich edycji festiwalu
2017201620152014201320122011201020092008200720062005200420032002
W 2017

Było tak!

Prawdopodobnie największa szekspirowska impreza teatralna na świecie! I rośnie!


76 wydarzeń

32 grupy teatralne

30 artystów

17 muzyków
Przydatne

Informacje

Nurt główny Festiwalu to spektakle z Polski i ze świata inspirowane dziełami Williama Szekspira. Festiwal prezentuje nowoczesne inscenizacje, najciekawsze adaptacje szekspirowskie ostatnich lat. Spektakle polskie biorące udział w Festiwalu to najświeższe inscenizacje wyselekcjonowane w trwającym cały rok konkursie na najlepszy szekspirowski spektakl sezonu o nagrodę Złotego Yoricka. Finał konkursu odbywa się podczas Festiwalu. Od 2011 roku prezentujemy także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF.

Kasy

Bilety

dostępne będą online lub w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, otwartych codziennie 13:00 – 20:00.
Kontakt do Biura Obsługi Widza: tel. 58 351 0101, bow@teatrszekspirowski.pl

Bilety


Trójmiasto

Miejsca

Wydarzenia Festiwalu Szekspirowskiego odbywają się
w Teatrze Szekspirowskim oraz innych miejscach na terenie Trójmiasta. Nasza mapka ułatwi Ci poruszanie się po festiwalowych imprezach.

Zobacz mapkę


2018

Program

Festiwal Szekspirowski to międzynarodowa platforma spotkań twórców i europejskiej publiczności. Wybitne nowe inscenizacje szekspirowskie, debaty krytyków, warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące.

Program


Dla mediów

Press Room

Zestaw informacji o Festiwalu
Szekspirowskim w Gdańsku.
Pakiet zdjęć z festiwalowych
wydarzeń.

Przejdź do Press Roomu

Współpraca

Dziękujemy organizatorom, instytucjom, firmom i partnerom medialnym za wsparcie Festiwalu!

Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu