22. Festiwal Szekspirowski

Tak było.

ZOBACZ
MIĘDZYNARODOWY

23. Festiwal Szekspirowski 2019

Gdańsk, 26.07-4.08.2019

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
Nasza Gazeta Festiwalowa

Shakespeare Daily

Przeczytaj
Najświeższe informacje

Co nowego?

Najnowsza porcja wiadomości. Sprawdź!

http://22.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2018/06/wolontariat-1080x540.jpg
29 marca 2019

23 edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26 lipca – 4 sierpnia. Tegoroczna edycja będzie częściowo powiązana tematycznie z realizowanym przez GTS projektem współpracy europejskiej pt. „Shaking the Walls”, dofinansowanym z Programu Kreatywna Europa UE. Artystyczna interpretacja murów między ludźmi będzie inspiracją dla tegorocznego nurtu SzekspirOFF. Nowością będzie także nurt „Wokół Szekspira”, w ramach którego […]

http://22.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2018/08/A01_7844_wyr-1080x540.jpg
29 marca 2019

O 22. Festiwalu Szekspirowskim opowiadają Dyrektor Artystyczny prof. Jerzy Limon, Koordynator Joanna Śnieżko-Misterek i Szefowa Działu Edukacji Anna Ratkiewicz

http://22.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2018/08/publicznosc1_wyr.jpg
12 sierpnia 2018

Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności, artystom, gościom, wolontariuszom i wszystkim dla których to wydarzenie jest ważne i potrzebne. To dzięki Wam wracamy co rok z kolejną edycją szekspirowskiego święta.

GALERIA ZDJĘĆ

22 lata Festiwalu Szekspirowskiego

Zobacz jak zmieniał się Festiwal

Gdański

Festiwal Szekspirowski

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy – Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense – co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata.

Więcej informacji

Nurt

SzekspirOFF

SzekspirOFF, nurt towarzyszący 22. edycji Festiwalu Szekspirowskiego, już po raz trzeci ma charakter konkursowy. Trwa nabór spektakli. Szczegóły podamy już niebawem.
Więcej
Konkurs

Złoty Yorick

Konkurs na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych dziełami Williama Szekspira”. Przedstawiamy – Konkurs o Złotego Yoricka!
Więcej
Letnia Akademia Szekspirowska

Edukacja

Miejsce spotkań i wymiany myśli z twórcami oraz artystami Festiwalu Szekspirowskiego. Różnorodny program działań edukacyjnych w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej

Organizatorzy


Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image

Współpraca i Mecenat


Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image